In February 1994 Causa Bibendi played on a masked ball that was given by the Berlin weekly newspaper WOCHENPOST in the Palais am Festungsgraben, Unter den Linden.They played for 600 people and thanks them this ball was a big succes. Their grand repertoire, the buoyant atmosphere they created, the wonderful sound of their enchanted strings and - last not least - the vivaciously sensous singers carried the guests away. They made 19th century Vienna, 18th century Venice and 20th century New York come to life in the Prussian Palais.Dancing did not stop before 3 o'clock; even then a thrilled audience asked for more and more - and charmingly as they were the musicians of Causa Bibendi surrendered to the enthusiasm of the dancing crowd.
 
Mathias Greffrath, Editor in Chief of WOCHENPOST
 
... Málokdo z nás tušil, co nás vlastně čeká, a proto všichni upjali svou pozornost na toto nezvyklé těleso. I jejich nástroje naznačovaly, že půjde o něco mimořádného - ... [obsazení orchestru]. Tento orchestr si říká Causa Bibendi (Důvod k napití), jeho kapelníkem je klarinetista Václav Harmáček a - jak on sám říká - jsou prý všestranně použitelní. Jejich styl se dá těžko popsat několika slovy; jde vlastně o tzv. salonní orchestr, který hraje jazzová témata a přitom swinguje.Celý koncert uváděl pan Harmáček se skromností jemu vlastní. Průvodní slovo bylo velice vtipné, plné sebeironie, která ovšem nikdy nepřekročila hranici vkusu. Pro zajímavost uvedu názvy všech skladeb, které hráli: ... [výčet skladeb]. Již z tohoto výčtu lze usoudit, že repertoár mají ještě mnohem širší a že opravdu asi dovedou zahrát všechno. Některé skladby sólově zpívala Elena Suchánková, v jiných zpíval sbor orchestru a la Lišáci apod. Těžko bychom tuto kapelu mohli zařadit mezi ryze jazzové, všichni hráli důsledně z not ... I přesto měla Causa Bibendi na jazzovém festivalu velký úspěch, po elektrickém blues to byla úplná nirvána.
 
Zpravodaj slánského jazzklubu,
z festivalu Slánské jazzové dny 1993

 
Nemám důvod nevěřit slovům kapelníka, hráče na violu, saxofony a klarinet, ale především báječného entertainera, tedy baviče, Václava Harmáčka, že název souboru ... bylo nutno rozšířit ... o slova "Česká swingharmonie", když se pouze první část názvu stala neprodejnou, podobně jako celý orchestr. Těšil jsem se na ně moc, mám je ještě v živé paměti z roku 1993, kdy zde hráli. ... Zpěvačka Elena Suchánková ... rozdováděla publikum, jí i celému bandu patří veliký dík.
 
Zpravodaj slánského jazzklubu,
z festivalu Slánské jazzové dny 1996